KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17361010
nr 1736 1010
Stellan Mörner
(1896-1979), Sverige
Oljemålning, Landskap med sjö. Signerad. Olja på pannå, 31x34 cm, yttermått inklusive ram: 48x50 cm
Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk målare och scenograf.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
4.000 kr
måndag 27 oktober 2025
kl 18:53:39
3.000 kr
3.200 kr
3.400 kr
3.800 kr
- Klassiska
27 okt
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Stellan Mörner
Läs mer om Stellan Mörner